“Маҳаллий аҳолининг турмуш даражасини оширишда маҳалланинг ўрни” мавзусидаги халқаро конференциянинг Самарқанд декларацияси БМТ Бош Ассамблеясининг расмий ҳужжати сифатида тарқатилди
2024-11-17 91Ўзбекистон маҳалла институти тўғрисидаги ҳужжат БМТ Бош Ассамблеяси расмий ҳужжати сифатида инглиз, араб, испан, хитой, рус ва француз тилларида тарқатилди.
Ўзбекистоннинг БМТдаги Доимий ваколатхонаси маълумотига кўра, ҳужжат ташкилот журналида унинг барча расмий тилларида эълон қилинган ҳамда аъзо давлатлар ва ташкилотнинг таркибий бўлинмалари ўртасида кенг тарқалди.
-
Янги Ўзбекистонда сайлов тизимини такомиллаштириш демократиянинг муҳим талабидир
2024-11-17 56Дунёнинг сиёсий саҳнасида йилдан-йилга шаффоф, адолатли ва инклюзив сайловларга бўлган талаб ортиб бормоқда. Ушбу сақириқларни Ўзбекистон нафақат кузатмоқда, балки ўзининг сайлов манзарасини фаол равишда ўзгартирмоқда, янада жўшқин ва фаол демократияга замин яратмоқда.
O‘zbekistonda istiqomat qiluvchi 130 ta millat va elatlarning tili, urf-odati an'analariga hurmat bilan qaraladi
2024-11-17 55So'nggi yetti yilda Yangi O'zbekistonda amalga oshirilgan tub islohotlar natijasida xalqimizga azal-azaldan xos bo'lgan do'stlik va bag'rikenglik kabi ezgu qadriyatlar asosida millatlararo munosabatlar yangi bosqichga ko'tarilib, Markaziy Osiyoda yaxshi qo'shnichilik aloqalarini o'rnatish orqali barcha masalalar bo'yicha konstruktiv muloqot yo'lga qo'yildi.

В Нью-Йорке в качестве официального документа Генассамблеи ООН распространена Самаркандская декларация Международной конференции «Роль махалли в повышении уровня жизни населения»
2024-11-17 91В ООН в качестве официального документа Генеральной Ассамблеи распространен на английском, арабском, испанском, китайском, русском и французском языках документ об уникальном институте махалли в Узбекистане.
-
Совершенствование избирательной системы - важное требование демократии в Новом Узбекистане
2024-11-17 56С каждым годом на политической арене мира растет спрос на прозрачные, справедливые и инклюзивные выборы. Узбекистан не только следит за этими скачками, но и активно меняет свою избирательную картину, закладывая основу для еще более динамичной и активной демократии.
В Узбекистане проявляется уважительного отношения к языкам, традициям и обычаям 130 наций и народностей, проживающих в стране
2024-11-17 56В результате кардинальных реформ, проведенных за последние семь лет в Новом Узбекистане, и на основе присущих нашему народу таких благородных ценностей, как дружба и толерантность, межнациональные отношения вышли на новый уровень, налажен конструктивный диалог по всем вопросам путем установления добрососедских отношений в Центральной Азии.
Мероприятие в посольстве
Вниманию граждан Узбекистана, находящихся за рубежом
2019-12-21 31850Где 22 декабря 2019 года можно проголосовать за кандидата в депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса?