Шерзод Асадов: Президент Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 70, 71, 72, 74, 75-моддаларини амалдаги таҳрирда ўзгаришсиз қолдириш зарурлигини таъкидлади
Давлатимиз раҳбарининг матбуот котиби Шерзод Асадов ўзининг Телеграм-каналида Президенти Шавкат Мирзиёев Нукус шаҳрига келганини маълум қилди, деб хабар бермоқда “Дунё” АА мухбири.
“Ҳозирда давлатимиз раҳбари Жўқорғи Кенгес депутатлари, Қорақалпоғистон фахрийлари ва фаоллари билан учрашув ўтказмоқда, - деб ёзди Шерзод Асадов. - Конституцияга ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш муҳокамаси ҳали давом этаётганини инобатга олиб ҳамда Қорақалпоғистон аҳолиси билдираётган фикр ва мулоҳазаларни ўрганган ҳолда Президентимиз Ўзбекистон Республикаси Конституциясининг 70, 71, 72, 74, 75-моддаларини амалдаги таҳрирда ўзгаришсиз қолдириш зарурлигини таъкидлади”.

Шерзод Асадов: Президент обозначил необходимость сохранения без изменений действующие редакции статей 70, 71, 72, 74, 75 Конституции Республики Узбекистан
Пресс-секретарь главы нашего государства Шерзод Асадов в своем телеграм-канале сообщил, что Президент Шавкат Мирзиёев прибыл в город Нукус, передает корреспондент ИА «Дунё».
«Сейчас глава государства проводит встречу с депутатами Жокаргы Кенеса, представителями старшего поколения и активом Каракалпакстана, - написал Шерзод Асадов. – С учетом того, что процесс обсуждения изменений и дополнений в Конституцию еще продолжается, а также на основе изучения высказываемых жителями Каракалпакстана мнений, Президент обозначил необходимость сохранения без изменений действующие редакции статей 70, 71, 72, 74, 75 Конституции Республики Узбекистан».